~

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudzień to dzień wyjątkowy dla wszystkich przedszkolaków. Po długich oczekiwaniach nasze przedszkole odwiedził gość - Św. Mikołaj. Obdarował dzieci prezentami i wysłuchał przygotowanej przez każdą grupę piosenki.

Biedronki poznają zawód cukiernika

W ramach projektu "Poznajemy zawody swoich rodziców" grupę Biedronki odwiedziła p. Joanna Król, mama Olusia. Przybliżyła dzieciom na czym polega zawód cukiernika, a następnie nauczyła jak dekorować babeczki i przygotować proste, słodkie kuleczki.

Serdecznie dziękujemy pani Joasi za poświęcony czas, smakołyki i ogrom przekazanej wiedzy

Teatr Eden "Najpiękniejszy prezent"

W dniu 8 grudnia nasze Przedszkole ponownie odwiedził Teatr Eden z przedstawieniem "Najpiękniejszy prezent".

Spektakl opowiada historię Piotrusia, małego chłopca, z niecierpliwością wyczekującego Świąt Bożego Narodzenia. Ma je spędzić z ukochaną mamą, która na co dzień jest bardzo zajęta. Okazuje się jednak, że za namową szefa mama pędzi do pracy i wróci dopiero po Świętach.

Piotruś nie marzył o pięknych i drogich zabawkach pod choinkę, lecz o tym, by jego zapracowana mama poświęciła mu odrobinę czasu i uwagi. Marzenie dziecka spróbują spełnić błyskotliwi pomocnicy Św. Mikołaja - zwariowany Anioł i renifer Rudolf .

Piękna, wzruszająca opowieść dotyka bardzo ważnych kwestii. Uczy dzieci, że przedmioty materialne nie są najważniejsze. A właśnie czas spędzony z rodziną jest najcenniejszy.

Mróweczki u lekarza

O !Jak bezpiecznie i miło się w "Mrowisku" zrobiło. Służby zdrowia nam przybyło. Największy skarb -to zdrowie, każda Mróweczka Wam to powie. Dzieci z grupy Mróweczek poznają zawód lekarza i wdrażają zdobytą wiedzę w praktykę.

Pszczółki poznają zawód pszczelarza

Dzisiaj w grupie Pszczółek odbyły się warsztaty pszczelarskie. Dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje rodzina pszczół w każdym ulu, jakie pszczoły mają zadania, jak długo żyją i co wytwarzają. Jakie zastosowanie ma miód, propolis, pyłek pszczeli oraz wosk pszczeli.

W starym kinie - projekcja bajek

Wszyscy pamiętamy ulubione bajki z dzieciństwa na dobranoc. Dobranocki po raz pierwszy pojawiły się w telewizji w latach 50-tych XX wieku. Można je było oglądać codziennie o godzinie 19:00. Wtedy każdy mały widz zasiadał przed telewizorem, by obejrzeć 10-minutową bajeczkę. Dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Fałowskiego, dzieci mogły uczestniczyć w projekcji filmowej w tzw. "Starym kinie?. Dzieci zostały zapoznane z działaniem projektora , który wyświetlał przedszkolakom najbardziej kultowe bajki.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą prezentację.

10 lecie Przedszkola

10 lat temu powstała idea stworzenia wyjątkowego, rodzinnego, przyjaznego dzieciom miejsca. Przez te lata Przedszkole Niepubliczne Wesołe Nutki rozwijało swoją bazę dydaktyczną. W 2017 roku otworzyliśmy nowy budynek, a w 2020 obok przedszkola - filię. Rok temu przedszkole wzbogaciło się o świetnie wyposażoną salę sensoryczną, tablice multimedialne i magiczny, interaktywny dywan. Obydwa budynki posiadają ogród i plac zabaw z wieloma urządzeniami (piaskownica, zjeżdżalnie, huśtawki, domki, ścianki wspinaczkowe) dostosowanymi do wieku i potrzeb dzieci.

Obecnie przedszkole liczy 5 oddziałów, w tym zerówkę, a uczęszcza do niego 124 dzieci. Placówka ma 16 osobową kadrę o wysokich kwalifikacjach, w tym: nauczyciela logopedę, psychologa, pedagoga specjalnego, rytmika, anglistę oraz nauczycieli specjalistów od zajęć dodatkowych.

Każdego dnia staramy się, aby zapewnić dzieciom bezpieczną i fachową opiekę, odkrywać talenty i uzdolnienia przedszkolaków, a przede wszystkim wszechstronnie wspierać ich rozwój w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dzisiaj dalszy ciąg świętowania. Pani Dyrektor wręczyła nagrody w konkursie plastycznym  "Moje przedszkole", zaśpiewaliśmy STO LAT a na końcu każdy przedszkolak otrzymał słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obdarzenie naszej placówki zaufaniem i powierzenie nam swoich pociech.

Teatr Eden

W dniu 20 października nasze przedszkole odwiedził Teatr Eden ze sztuką pt. " Arka Noego".

W czasie spektaklu aktorzy angażowali dzieci do budowy statku oraz opieki nad zwierzętami. Głównym celem przedstawienia było przekazanie dzieciom, na czym polegają dobre uczynki i jak ważne jest, aby pomagać potrzebującym.