~

Zbiórka karmy dla schroniska

W poniedziałek zakończyliśmy akcję zbierania karmy w ramach projektu Bliżej Pieska.

Dzisiaj odwiedziła nas pani Agnieszka z Gminnego  Schroniska dla psów w Starym Sączu, która opowiedziała nam o pieskach tam mieszkających i zabrała dla nich przysmaki.

Grupa Biedronek serdecznie dziękuje za zaangażowanie, okazane serce i chęć wsparcia akcji wszystkim dzieciom i rodzicom.

Pieski będą mieć wspaniały prezent na zbliżające się Święta Wielkanocne.

I Dzień Wiosny

W czwartek - 21 marca - Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tradycyjnie głównym punktem dnia był udział w kolorowym marszu ulicami miasta-podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci z wielką radością obdarowywały mieszkańców Starego Sącza tulipanami .

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Teatr "Roszpunka"

Grupa "Biedronki " i "Motylki " wybrała się dziś do Nowego Sącza na spektakl teatralny pt."Roszpunka ". Na scenie występowali aktorzy z Teatru Wrocławskiego. Dzieci miały okazję zapoznać się z teatrem jako miejscem kultury i sztuki.

Warsztaty logopedyczne

Jak ćwiczyć buzię i język? Co jeść żeby ząbki były zdrowe? Czy wolno pokazywać język? Jeśli tak, to w jakich sytuacjach?  Jak zwierzątka pomagają nam w zabawach logopedycznych?

Na te i inne pytania odpowiedzi szukali -  neurologopeda Agnieszka Waśko-Żychowska  wraz z Mróweczkami i Biedronkami

Celem warsztatów logopedycznych było zapoznanie dzieci z różnymi formami zabaw dźwiękowych i ruchowych, które wspierają

prawidłowy rozwój mowy.

Ferie w naszym przedszkolu

Kreatywnie, kolorowo, na wesoło, na sportowo. W naszym przedszkolu codziennie nowe atrakcje, więc wesoło sie bawimy, poznajemy, tworzymy, śpiewamy, tańczymy. Sami zobaczcie jak dużo się u nas działo !!!

Teatr

Kolejna niespodzianka dla naszych Przedszkolaków. Odwiedzili nas aktorzy z teatru Eden z Wieliczki. Przedstawili "Opowieść o dobrym człowieku".

Historia ta przeniosła nas w barwny świat starożytnej Jerozolimy, gdzie spotkaliśmy sympatyczną Panią, handlującą na tamtejszym targu.

Niestety, na jej drodze stanął zbój, który pozbawił ją dobytku i porzucił ranną na środku pustyni.

Przechodzący obok ludzie, zajęci swoimi sprawami, byli wobec naszej bohaterki obojętni. Kobieta całkowicie straciła nadzieję, że ktoś okaże jej wsparcie, współczucie i pomoc?

Obserwując postępowanie bohaterów udało nam się znaleźć odpowiedzi na pytania: kto to jest bliźni i na czym polega bezinteresowność.

Dziękujemy Aktorom z Teatru Eden za kolejną pouczającą lekcję.

Zabawa Karnawałowa

Z niecierpliwością czekaliśmy na Zabawę Karnawałową. Wreszcie nadszedł ten upragniony dzień. W poniedziałek bawiły się Żabki, Biedronki i Mróweczki, a we wtorek Pszczółki i Motylki. Do przedszkola zawitały postacie z baśni, bajek i legend. Nawet odwiedził nas Kubuś Puchatek, który prowadził pociąg, czołgał się pod liną i bawił się z dziećmi .

Wszystkie atrakcje organizowały Panie z Animacje i psoty. Dziękujemy za moc wrażeń i wspaniałą zabawę.

Świąteczne klimaty

Część dzieci piekła ze swoimi Paniami pierniczki, inne przygotowywały syrop piernikowy. Wszystko sprowadza się do jednego mianownika - w całym przedszkolu pięknie pachniało korzennymi przyprawami. Już jesteśmy prawie gotowi na Święta?