~

Zbiórka karmy dla schroniska

W poniedziałek zakończyliśmy akcję zbierania karmy w ramach projektu Bliżej Pieska.

Dzisiaj odwiedziła nas pani Agnieszka z Gminnego  Schroniska dla psów w Starym Sączu, która opowiedziała nam o pieskach tam mieszkających i zabrała dla nich przysmaki.

Grupa Biedronek serdecznie dziękuje za zaangażowanie, okazane serce i chęć wsparcia akcji wszystkim dzieciom i rodzicom.

Pieski będą mieć wspaniały prezent na zbliżające się Święta Wielkanocne.

I Dzień Wiosny

W czwartek - 21 marca - Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tradycyjnie głównym punktem dnia był udział w kolorowym marszu ulicami miasta-podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci z wielką radością obdarowywały mieszkańców Starego Sącza tulipanami .

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Teatr "Roszpunka"

Grupa "Biedronki " i "Motylki " wybrała się dziś do Nowego Sącza na spektakl teatralny pt."Roszpunka ". Na scenie występowali aktorzy z Teatru Wrocławskiego. Dzieci miały okazję zapoznać się z teatrem jako miejscem kultury i sztuki.

Warsztaty logopedyczne

Jak ćwiczyć buzię i język? Co jeść żeby ząbki były zdrowe? Czy wolno pokazywać język? Jeśli tak, to w jakich sytuacjach?  Jak zwierzątka pomagają nam w zabawach logopedycznych?

Na te i inne pytania odpowiedzi szukali -  neurologopeda Agnieszka Waśko-Żychowska  wraz z Mróweczkami i Biedronkami

Celem warsztatów logopedycznych było zapoznanie dzieci z różnymi formami zabaw dźwiękowych i ruchowych, które wspierają

prawidłowy rozwój mowy.

Ferie w naszym przedszkolu

Kreatywnie, kolorowo, na wesoło, na sportowo. W naszym przedszkolu codziennie nowe atrakcje, więc wesoło sie bawimy, poznajemy, tworzymy, śpiewamy, tańczymy. Sami zobaczcie jak dużo się u nas działo !!!

Teatr

Kolejna niespodzianka dla naszych Przedszkolaków. Odwiedzili nas aktorzy z teatru Eden z Wieliczki. Przedstawili "Opowieść o dobrym człowieku".

Historia ta przeniosła nas w barwny świat starożytnej Jerozolimy, gdzie spotkaliśmy sympatyczną Panią, handlującą na tamtejszym targu.

Niestety, na jej drodze stanął zbój, który pozbawił ją dobytku i porzucił ranną na środku pustyni.

Przechodzący obok ludzie, zajęci swoimi sprawami, byli wobec naszej bohaterki obojętni. Kobieta całkowicie straciła nadzieję, że ktoś okaże jej wsparcie, współczucie i pomoc?

Obserwując postępowanie bohaterów udało nam się znaleźć odpowiedzi na pytania: kto to jest bliźni i na czym polega bezinteresowność.

Dziękujemy Aktorom z Teatru Eden za kolejną pouczającą lekcję.

Zabawa Karnawałowa

Z niecierpliwością czekaliśmy na Zabawę Karnawałową. Wreszcie nadszedł ten upragniony dzień. W poniedziałek bawiły się Żabki, Biedronki i Mróweczki, a we wtorek Pszczółki i Motylki. Do przedszkola zawitały postacie z baśni, bajek i legend. Nawet odwiedził nas Kubuś Puchatek, który prowadził pociąg, czołgał się pod liną i bawił się z dziećmi .

Wszystkie atrakcje organizowały Panie z Animacje i psoty. Dziękujemy za moc wrażeń i wspaniałą zabawę.

Świąteczne klimaty

Część dzieci piekła ze swoimi Paniami pierniczki, inne przygotowywały syrop piernikowy. Wszystko sprowadza się do jednego mianownika - w całym przedszkolu pięknie pachniało korzennymi przyprawami. Już jesteśmy prawie gotowi na Święta?

Pszczółki w Filharmonii

W grudniowy poniedziałek Pszczółki  wybrały się na wycieczkę do Filharmonii Krakowskiej. Tam, były uczestnikami niezwykłego koncertu pt. "Bajki muzyką pisane". Bohaterowie opowieści poszukiwali baśniowego ptaka Maryli. Ostatecznie okazało się, że taki ptak nie istnieje, ale sama podróż była dla jej uczestników bardzo ubogacająca. Zarówno przejazd autobusem do Krakowa, udział w przedstawieniu oraz spotkanie ze Smokiem Wawelskim były także bogate w przeżycia i doświadczenia, które zostaną w sercach przedszkolaków na zawsze.