Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Taneczne
Strona głowna  /  Aktualności

                                 REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJA BOŻONARODZENIOWA KARTKA”

1. ORGANIZATOR

Organizatorem konkursu plastycznego jest Niepubliczne Przedszkole Muzyczno – Taneczne „Wesołe Nutki”

2. CELE KONKURSU

- Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej.

- Rozwijanie inwencji twórczej poprzez wykorzystywanie różnych technik plastycznych.

- Czerpanie radości z efektów własnych działań.

- Wspólne spędzanie czasu rodzica i dziecka na kreatywnej zabawie.

3. TEMATYKA

Zadaniem uczestnika jest wykonanie kartki bożonarodzeniowej, której inspiracją mogą być:

Wycinanki, stroje ludowe, hafty i inne wyroby, rękodzieła artystycznego, jak również obrzędy.

4. TECHNIKA

Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką z możliwością zastosowaniatechniki mieszanej, preferowane jest użycie materiałów naturalnych, tj.: drewno, sznurek,suszone owoce, papier, różnego rodzaju ziarna itp.

5. TERMINY

Ogłoszenie konkursu – 06. 12.2019 r.

Zakończenie przyjmowania prac – 18.12.2019r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu – 19.12.2019 r.

Termin wręczenia nagród – 20.12.2019r.

6. WARUNKI UCZESTNICTWA

- W konkursie mogą wziąć udział przedszkolaki wraz z rodzicami z Niepublicznego Przedszkola Muzyczno – Tanecznego „Wesołe Nutki”.

- Każdy uczestnik konkursu może wykonać max 1 kartkę bożonarodzeniową;

- Każda praca musi być podpisana, która zawiera: imię i nazwisko uczestnika, nazwę grupy przedszkolnej (podpis z drugiej strony kartki).

- W konkursie nie będą oceniane prace wykonane w technice komputerowej, pocztówek;

7. FORMAT PRAC

Praca powinna być wykonana dowolną techniką płaską w formacie tradycyjnej pocztówki, około 11cm x15,5cm.

9. WYBÓR ZWYCIĘZCÓW

Zgłoszone do konkursu prace oceniane będą, zgodnie z kryteriami oceniania, przez komisjękonkursową, której członków wybierze Organizator i która składać się będzie z 3-5 członków.Podczas oceny prac będzie brana pod uwagę: zgodność z tematem, samodzielność wykonania, inwencja twórcza, estetyka pracy, walory artystyczne.

10. NAGRODY

Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom ponadto przewidziane są nagrody.

 

Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców do udziału w konkursie plastycznym.Pracujemy w parach.Rodzic  jako osoba inspirująca, dziecko jako wykonawca kartki.

                                                                                             

1.   KALENDARZ DNI WOLNYCH - przedszkole zamknięte

      24.12.2019  
Wigilia
      27.12.2019   piątek po Bożym Narodzeniu
      10.04.2020   Wielki Piątek
      12.06.2020   piątek po Bożym Ciele

      31.12.2019   Sylwester - dyżur, przedszkole otwarte do godz. 15.00

      01.08 - 31.08   przerwa wakacyjna
      

 

2.   Opłata za dzienne wyżywienie wynosi 9 zł
      (1zł -śniadanie, 7zł -obiad, 1zł -podwieczorek).

 

3. Spóźnienia dzieci należy zgłaszać do godz. 9.00 ze względu na zamawiane obiady.

Aktualności

11 grudnia sala grupy "Biedronki" zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki przygotowały prawdziwą pizzę. Zaraz po obiedzie wszyscy dokładnie wymyli ręce, aby móc aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu pizzy. Następnie zasiedli do stołu, na którym były potrzebne produkty: pieczarki, wędlina, cebula, ser, oregano i sos pomidorowy. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przyrządzali pyszne danie dokładając kolejne produkty. Po upieczeniu wszyscy zachwycali się smakiem własnoręcznie wykonanej włoskiej pizzy z dużą ilością sera.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-12 14:46:29

We wtorek 10 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Eden z Wieliczki ze spektaklem pt. "Najpiękniejszy prezent". Aktorzy przybliżyli historię małego chłopca, który nie marzył o pięknych i drogich zabawkach pod choinkę, lecz o tym, aby jego zapracowany tata poświęcił mu odrobinę czasu. Przedstawienie pełne zwrotów akcji i zabawnych dialogów przypomina widzom, że najcenniejsze co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi to wspólnie spędzony czas, szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie Dzieci żywo reagowały na zaistniałe sytuacje i wspólnie z bohaterami przeżywały ich doświadczenia.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=310

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-11 14:51:45

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie - każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały do okna, nasłuchiwały mikołajkowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i zawitał do naszego przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w salach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nie prace. Wszystkie grupy zaprezentowały piosenkę przed tak wyjątkową osobą, a Mikołaj podarował im prezenty. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobacza naszego gościa. 

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=309

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06 11:09:43

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie dlatego w piątek 29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dzieci poznały znaczenie rónych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba, która przepowiada imię przyszłego męża lub żony. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy.

Zdjęcia Mrówek: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=304

Zdjęcia Biedronek: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=305

Zdjęcia Motyli: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=307

Zdjęcia Pszczół: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=308

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-04 23:35:16

Dnia 26 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w "Misiowej Krainie". Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: poznały historię tego święta, zlizywały z talerzyków miód, układały puzzle, śpiewały i tańczyły ze swoimi pluszakami. Święto zakończyliśmy wręczeniem każdemu dziecku piernikowego misia. 

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=303

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-27 12:42:50

Dnia 19 listopada nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Ze swoim magicznym programem wystąpił prawdziwy iluzjonista Wiesław Jaśkowski. Magik zabrał nas do świata czarów i magii. Dzieci miały możliwośc przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w pokazie i same czarowały. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła wszystkim sporo satysfakcji, wiele humoru i radości. Atmosfera była magiczna i tajemnicza, wszyscy świetnie się bawili.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=301

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20 15:01:12

08.11.2019 grupa Pszczółek wzięła udział w VIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył sie w kinie Sokół w Starym Sączu. Dzieci zaprezentowały utwór pt.: "Rozkwitały pąki białych róż". Występ nasz został uhonorowany w postaci wyróżnienia.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=297

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12 15:18:35

Podobnie jak w poprzednim roku nasze przedszkole włączyło się do akcji wspólnego śpiewania hymnu "Szkoła do hymnu" o godzinie 11.11. Przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się do tego wydarzenia. Podczas zajęć poznawały symbole narodowe, tańce oraz pieśni patriotyczne, a także wykonały piękne prace plastyczne związane z Polską. Dzięki takim działaniom uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy się bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=296

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08 14:52:58

Dnia 29 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy "Biedronki". Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 4 letnich Biedronek, Pani Dyrektor oraz przedszkolaki z grupy Pszczółki wraz z wychowawcą. Występ rozpoczął się od wejścia małych bohaterów w towarzystwie instrumentów oraz wychowawców - Katarzyny Skoczeń i Iwony Krzyżak -Wójcik. Dzieci grały do utworu muzycznego "Marsz Radeckiego", następnie mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce, wiersze. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania dokonany przez Panią Dyrektor Iwonę Rams dużym drewnianym lizakiem. Zakończeniem imprezy było odśpiewanie "Sto lat" dla przedszkolaków oraz zjedzenie pysznego tortu przygotowanego przez Panią Iwonę Krzyżak -Wójcik. Dla dzieciaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenie ze swoich pociech.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=294

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-31 13:56:09

28 października grupa Pszczółek wybrała się na wycieczkę do teatru Groteska w Krakowie. Spektakl "Pchła Szachrajka" okazał się bardzo interesujący zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Doskonała gra aktorska oraz inspirujące rekwizyty, a także dekoracje doskonale oddziaływały na wyobraźnię i wzbudziły ogromne emocje. Ciekawa, mądra historia opowiedziana w piękny sposób zainspirowała dzieci do licznych przemyśleń dotyczacych prawidłowego postępowania wobec innych ludzi.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=293

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-30 14:28:54