Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Taneczne
Strona głowna  /  Aktualności

                                                                                             

1.   KALENDARZ DNI WOLNYCH - przedszkole zamknięte

      24.12.2019  
Wigilia
      27.12.2019   piątek po Bożym Narodzeniu
      10.04.2020   Wielki Piątek
      12.06.2020   piątek po Bożym Ciele

      31.12.2019   Sylwester - dyżur, przedszkole otwarte do godz. 15.00

      01.08 - 31.08   przerwa wakacyjna
      

 

2.   Opłata za dzienne wyżywienie wynosi 9 zł
      (1zł -śniadanie, 7zł -obiad, 1zł -podwieczorek).

 

3. Spóźnienia dzieci należy zgłaszać do godz. 9.00 ze względu na zamawiane obiady.

Aktualności

10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Światowy Dzień Drzewa". W tym dniu każde dziecko ubrane było w kolorze zielonym dla uczczenia święta. Z tej okazji przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną na temat drzew i lasu. Poznały etapy sadzenia drzew oraz zasady zachowania się w lesie. Kolejnym punktem obchodów było złożenie przysięgi o "szanowaniu natury", a następnie sadzenie drzew "jodły pospolitej" przed przedszkolem. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=287

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-14 15:34:54

09.10.2019 r. dzieci z grupy Mróweczki zmierzyły się z zadaniem, jakim było upieczenie babeczek marchewkowych. Od rana trwały przygotowania, a mali kucharze byli bardzo podekscytowani. Na początku praktycznych zajęć dzieci zapoznały się z przepisem oraz potrzebnymi składnikami. Mróweczki z dużą ochotą pomagały w przygotowaniach, odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały. Każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu pyszności. Gotowe babeczki były bardzo smakowite i szybko zostały zjedzone.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=284

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-11 14:37:14

Dnia 9 października w grupie Biedronki w ramach zajęć edukacyjnych "W warzywniku" został przedstawiony teatrzyk inscenizujący wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". Po obejrzeniu warzywnego teatrzyku dzieci uczestniczyły w zabawie teatralnej -metodą dramy. Same mogły wybrać warzywną kukiełkę i przedstawić wiersz. Były to wspaniałe chwile, kiedy dzieci aktywnie uczestniczyły w sztuce.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=286

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-11 13:48:14

8 października do przedszkola po raz kolejny przybył Pan Policjant. Spotkanie dotyczyło szereko pojętego bezpieczeństwa: 'Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię', 'Jak poruszać się po ulicy, aby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji', 'Z kim można wsiąść do samochodu, a z kim nie".... . Nasze przedszkolaki swoją wiedzą chętnie dzieliły się z zaproszonym gościem. Pan Policjant opowiedział o swojej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym a szczególnie jak przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie jazda bez zapiętych pasów. Następnie młodsze przedszkolaki mogły przymierzyć akcesoria policyjne, które wzbudziły ogromne zainteresowanie a starsze grupy podziwiały radiowóz policyjny. Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu jakim jest zawód policjanta.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-09 14:09:51

Dzieci w grupie Biedronki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a bardzo dużo witamin maja owoce. Z myślą o pysznych witaminach przedszkolaki przygotowały wraz z nauczycielkami pyszny sok i szaszłyki owocowe polane mleczną czekoladą. Samodzielnie wykonany sok i owocowe szaszłyki smakowały tak bardzo, że pozostały po nich "czekoladowo - owocowe wąsy".

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=279

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-04 11:22:14

Jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania? Najlepiej poprzez zabawę -dlatego też nasze przedszkolaki z grupy Mróweczki przyrządziły sałatkę owocową. Powstała ona z najlepszych polskich owoców. Wszyscy się zajadali, a przy okazji otrzymali dużą dawkę witamin.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=277

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-01 14:25:42

Ostatnie dni września w grupie Motylków miały smak owoców. Dzieci poznawały najpopularniejsze drzewa i krzewy owocowe. Kontynuacją zajęć było przygotowanie pysznej szarlotki i soku z jesiennych jabłuszek. Zanim przystąpiono do pracy, omówione zostały zgromadzone produkty, naczynia i narzędzia. Przedszkolaki ochoczo i z pełnym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Każdy miał jakieś ważne zadanie do wykonania. Po pewnym czasie zapach pieczonego ciasta roznosił się po całym przedszkolu. Szarlotka wyszła wspaniała, a samodzielnie wyciskany sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ był bez konserwantów.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=278

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-01 14:23:30

Dnia 25 września Mróweczki wykonały magiczne obrazki "Jesień oczami maluszka". Dzieci malowały na folii stretch farbami plakatowymi. Przedszkolaki mogły eksperymentować z kolorami - barwami jesieni. Była to okazja do plastycznej inwencji twórczej oraz ćwiczeń manualnych. Zabawa ta dostarczyła wiele pozytywnych emocji i radości.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=273

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29 23:16:06

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy Pszczółki przyniosły do przedszkola różnorakie dary jesieni. Zostały one wykorzystane w czasie zajęć do zabaw rytmiczno - muzycznych, matematycznych, językowych, badawczych, a także plastycznych. Kasztany, liście, żołędzie, szyszki, orzechy i owoce jarzębiny posłużyły dzieciom do wykonania ludzików, zwierzątek i wielu innych ciekawych rzeczy. Zabawy było co niemiara.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=276

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29 23:05:40

Jesień to tematyka związana m. in. z darami jesieni, owocami i warzywami. Dzieci z grupy Motylki na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku, ale również innymi zmysłami: węchem, dotykiem i smakiem. Zwieńczeniem tych działań było robienie sałatki jarzynowej. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystapili do pracy. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie, do tego chleb z dodatkiem dyni i rozgrzewająca herbata z domowym sokiem malinowym i cytryną. To była prawdziwa uczta.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=275

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29 22:41:43