Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Taneczne
Strona głowna  /  Aktualności

 

 

                                                                                                 

1.   KALENDARZ DNI WOLNYCH - przedszkole zamknięte

      10.04.2020   Wielki Piątek
      12.06.2020   piątek po Bożym Ciele

      01.08 - 31.08   przerwa wakacyjna
      

 

2.   Opłata za dzienne wyżywienie wynosi 9 zł
      (1zł -śniadanie, 7zł -obiad, 1zł -podwieczorek).

 

3. Spóźnienia dzieci należy zgłaszać do godz. 9.00 ze względu na zamawiane obiady.

Archiwum aktualności

Dnia 19 listopada nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Ze swoim magicznym programem wystąpił prawdziwy iluzjonista Wiesław Jaśkowski. Magik zabrał nas do świata czarów i magii. Dzieci miały możliwośc przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w pokazie i same czarowały. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła wszystkim sporo satysfakcji, wiele humoru i radości. Atmosfera była magiczna i tajemnicza, wszyscy świetnie się bawili.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=301

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20 15:01:12

08.11.2019 grupa Pszczółek wzięła udział w VIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył sie w kinie Sokół w Starym Sączu. Dzieci zaprezentowały utwór pt.: "Rozkwitały pąki białych róż". Występ nasz został uhonorowany w postaci wyróżnienia.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=297

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12 15:18:35

Podobnie jak w poprzednim roku nasze przedszkole włączyło się do akcji wspólnego śpiewania hymnu "Szkoła do hymnu" o godzinie 11.11. Przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się do tego wydarzenia. Podczas zajęć poznawały symbole narodowe, tańce oraz pieśni patriotyczne, a także wykonały piękne prace plastyczne związane z Polską. Dzięki takim działaniom uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy się bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=296

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08 14:52:58

Dnia 29 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy "Biedronki". Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 4 letnich Biedronek, Pani Dyrektor oraz przedszkolaki z grupy Pszczółki wraz z wychowawcą. Występ rozpoczął się od wejścia małych bohaterów w towarzystwie instrumentów oraz wychowawców - Katarzyny Skoczeń i Iwony Krzyżak -Wójcik. Dzieci grały do utworu muzycznego "Marsz Radeckiego", następnie mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce, wiersze. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania dokonany przez Panią Dyrektor Iwonę Rams dużym drewnianym lizakiem. Zakończeniem imprezy było odśpiewanie "Sto lat" dla przedszkolaków oraz zjedzenie pysznego tortu przygotowanego przez Panią Iwonę Krzyżak -Wójcik. Dla dzieciaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenie ze swoich pociech.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=294

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-31 13:56:09

28 października grupa Pszczółek wybrała się na wycieczkę do teatru Groteska w Krakowie. Spektakl "Pchła Szachrajka" okazał się bardzo interesujący zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Doskonała gra aktorska oraz inspirujące rekwizyty, a także dekoracje doskonale oddziaływały na wyobraźnię i wzbudziły ogromne emocje. Ciekawa, mądra historia opowiedziana w piękny sposób zainspirowała dzieci do licznych przemyśleń dotyczacych prawidłowego postępowania wobec innych ludzi.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=293

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-30 14:28:54

25 października panowała iście letnia pogoda, przyroda mieniła się różnymi odcieniami pomarańczowego koloru. Tak też było w sali Motylków. Dzieci przyniosły przeróżne okazy dyni - małe, duże, wielobarwne i "śmieszne". Największa dynia została królową dyń, pozwoliła dzieciom zobaczyć, co ma w swoim "brzuchu". A potem... Ugotowana przez nasze Motylki zupa krem bardzo smakowała przedszkolakom oraz wszystkim Paniom. Spożywanie zdrowego posiłku może być przyjemnością oraz wspaniałą zabawą.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=290

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-28 13:33:09

10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Światowy Dzień Drzewa". W tym dniu każde dziecko ubrane było w kolorze zielonym dla uczczenia święta. Z tej okazji przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną na temat drzew i lasu. Poznały etapy sadzenia drzew oraz zasady zachowania się w lesie. Kolejnym punktem obchodów było złożenie przysięgi o "szanowaniu natury", a następnie sadzenie drzew "jodły pospolitej" przed przedszkolem. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=287

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-14 15:34:54

09.10.2019 r. dzieci z grupy Mróweczki zmierzyły się z zadaniem, jakim było upieczenie babeczek marchewkowych. Od rana trwały przygotowania, a mali kucharze byli bardzo podekscytowani. Na początku praktycznych zajęć dzieci zapoznały się z przepisem oraz potrzebnymi składnikami. Mróweczki z dużą ochotą pomagały w przygotowaniach, odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały. Każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu pyszności. Gotowe babeczki były bardzo smakowite i szybko zostały zjedzone.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=284

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-11 14:37:14

Dnia 9 października w grupie Biedronki w ramach zajęć edukacyjnych "W warzywniku" został przedstawiony teatrzyk inscenizujący wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". Po obejrzeniu warzywnego teatrzyku dzieci uczestniczyły w zabawie teatralnej -metodą dramy. Same mogły wybrać warzywną kukiełkę i przedstawić wiersz. Były to wspaniałe chwile, kiedy dzieci aktywnie uczestniczyły w sztuce.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=286

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-11 13:48:14

8 października do przedszkola po raz kolejny przybył Pan Policjant. Spotkanie dotyczyło szereko pojętego bezpieczeństwa: 'Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię', 'Jak poruszać się po ulicy, aby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji', 'Z kim można wsiąść do samochodu, a z kim nie".... . Nasze przedszkolaki swoją wiedzą chętnie dzieliły się z zaproszonym gościem. Pan Policjant opowiedział o swojej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym a szczególnie jak przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie jazda bez zapiętych pasów. Następnie młodsze przedszkolaki mogły przymierzyć akcesoria policyjne, które wzbudziły ogromne zainteresowanie a starsze grupy podziwiały radiowóz policyjny. Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu jakim jest zawód policjanta.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-09 14:09:51