Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Taneczne
Strona głowna  /  Aktualności

 

 

DRODZY RODZICE !!!

 

Od poniedziałku 16 marca do 25 marca przedszkole będzie zamknięte.

 

Dodatkowe informacje  na stronie przedszkola będą pojawiać się na bieżąco.

 

W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do realizowania z dziećmi przygotowanych zadań, które systematycznie umieszczane będą na facebooku.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100010578873052

 

 

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

                                                                                                 

1.   KALENDARZ DNI WOLNYCH - przedszkole zamknięte

      10.04.2020   Wielki Piątek
      12.06.2020   piątek po Bożym Ciele

      01.08 - 31.08   przerwa wakacyjna
      

 

2.   Opłata za dzienne wyżywienie wynosi 9 zł
      (1zł -śniadanie, 7zł -obiad, 1zł -podwieczorek).

 

3. Spóźnienia dzieci należy zgłaszać do godz. 9.00 ze względu na zamawiane obiady.

Archiwum aktualności

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie - każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały do okna, nasłuchiwały mikołajkowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i zawitał do naszego przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w salach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nie prace. Wszystkie grupy zaprezentowały piosenkę przed tak wyjątkową osobą, a Mikołaj podarował im prezenty. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobacza naszego gościa. 

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=309

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06 11:09:43

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie dlatego w piątek 29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dzieci poznały znaczenie rónych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba, która przepowiada imię przyszłego męża lub żony. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy.

Zdjęcia Mrówek: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=304

Zdjęcia Biedronek: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=305

Zdjęcia Motyli: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=307

Zdjęcia Pszczół: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=308

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-04 23:35:16

Dnia 26 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w "Misiowej Krainie". Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: poznały historię tego święta, zlizywały z talerzyków miód, układały puzzle, śpiewały i tańczyły ze swoimi pluszakami. Święto zakończyliśmy wręczeniem każdemu dziecku piernikowego misia. 

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=303

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-27 12:42:50

Dnia 19 listopada nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Ze swoim magicznym programem wystąpił prawdziwy iluzjonista Wiesław Jaśkowski. Magik zabrał nas do świata czarów i magii. Dzieci miały możliwośc przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w pokazie i same czarowały. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła wszystkim sporo satysfakcji, wiele humoru i radości. Atmosfera była magiczna i tajemnicza, wszyscy świetnie się bawili.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=301

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20 15:01:12

08.11.2019 grupa Pszczółek wzięła udział w VIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył sie w kinie Sokół w Starym Sączu. Dzieci zaprezentowały utwór pt.: "Rozkwitały pąki białych róż". Występ nasz został uhonorowany w postaci wyróżnienia.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=297

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12 15:18:35

Podobnie jak w poprzednim roku nasze przedszkole włączyło się do akcji wspólnego śpiewania hymnu "Szkoła do hymnu" o godzinie 11.11. Przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się do tego wydarzenia. Podczas zajęć poznawały symbole narodowe, tańce oraz pieśni patriotyczne, a także wykonały piękne prace plastyczne związane z Polską. Dzięki takim działaniom uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy się bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=296

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08 14:52:58

Dnia 29 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy "Biedronki". Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 4 letnich Biedronek, Pani Dyrektor oraz przedszkolaki z grupy Pszczółki wraz z wychowawcą. Występ rozpoczął się od wejścia małych bohaterów w towarzystwie instrumentów oraz wychowawców - Katarzyny Skoczeń i Iwony Krzyżak -Wójcik. Dzieci grały do utworu muzycznego "Marsz Radeckiego", następnie mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce, wiersze. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania dokonany przez Panią Dyrektor Iwonę Rams dużym drewnianym lizakiem. Zakończeniem imprezy było odśpiewanie "Sto lat" dla przedszkolaków oraz zjedzenie pysznego tortu przygotowanego przez Panią Iwonę Krzyżak -Wójcik. Dla dzieciaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenie ze swoich pociech.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=294

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-31 13:56:09

28 października grupa Pszczółek wybrała się na wycieczkę do teatru Groteska w Krakowie. Spektakl "Pchła Szachrajka" okazał się bardzo interesujący zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Doskonała gra aktorska oraz inspirujące rekwizyty, a także dekoracje doskonale oddziaływały na wyobraźnię i wzbudziły ogromne emocje. Ciekawa, mądra historia opowiedziana w piękny sposób zainspirowała dzieci do licznych przemyśleń dotyczacych prawidłowego postępowania wobec innych ludzi.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=293

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-30 14:28:54

25 października panowała iście letnia pogoda, przyroda mieniła się różnymi odcieniami pomarańczowego koloru. Tak też było w sali Motylków. Dzieci przyniosły przeróżne okazy dyni - małe, duże, wielobarwne i "śmieszne". Największa dynia została królową dyń, pozwoliła dzieciom zobaczyć, co ma w swoim "brzuchu". A potem... Ugotowana przez nasze Motylki zupa krem bardzo smakowała przedszkolakom oraz wszystkim Paniom. Spożywanie zdrowego posiłku może być przyjemnością oraz wspaniałą zabawą.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=290

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-28 13:33:09

10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Światowy Dzień Drzewa". W tym dniu każde dziecko ubrane było w kolorze zielonym dla uczczenia święta. Z tej okazji przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną na temat drzew i lasu. Poznały etapy sadzenia drzew oraz zasady zachowania się w lesie. Kolejnym punktem obchodów było złożenie przysięgi o "szanowaniu natury", a następnie sadzenie drzew "jodły pospolitej" przed przedszkolem. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

Zdjęcia: http://wesolenutki.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=287

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-14 15:34:54